CZ/DE/EN

Výstavy

Talking Flowers / Mluvící květiny z porcelánového sympozia KEEP IN TOUCH


Zpět na seznam...

výstavy

29. 7. - 28. 8. / III. výstavní místnost teplického zámku

Keep in Touch (K.I.T.) je mezinárodní porcelánové sympozium již tradičně organizované pro studenty z českých i zahraničních univerzit, designéry a umělce do 35 let. Pořadatelem je Fakulta umění a designu v Ústí nad Labem. Programově navazuje na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií a workshopů organizovaných od roku 2010 v Experimentálním keramickém centru v Dubí u Teplic. V průběhu let si sympozia získala mezinárodní renomé, mají dlouhodobou podporu města Dubí a společnosti Český porcelán Dubí a. s. Záštitu nad akcí má Uměleckoprůmyslové museum v Praze a partneři jsou Porzellanikon Museum v Selbu, Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR, Asociace průmyslového designu a zástupci výrobců Český porcelán Dubí a porcelánová Manufaktura Rudolf Kämpf. Smyslem akce je vedle setkání laické a odborné veřejnosti, také snaha přispět k širšímu povědomí o oboru. Po vzoru “learn by doing” (uč se tím, že to děláš) inspirovat mladší generaci, nabídnout jí prostor pro práci a probouzet zájem o řemeslo a materiál – porcelán.

Téma: Talking Flowers / Mluvící květiny
Květiny žijí, prorůstají naším každodenním životem. Z jejich semen klíčí prastaré ornamenty, ale i mnohé současné tvary a formy. Nejen jejich barevné okvětní lístky představují koncentraci lidských ideálů krásy a marnivosti. Křehkost, hebkost a elegance spojená s dočasností je zařadila mezi nejstarší a nejrozšířenější motivy v umění a designu, kde přetrvávají napříč kulturami. Jakým jazykem k nám hovoří? Co nám sdělují? Jak se jejich přítomnost odráží na současném porcelánu?

Vernisáž výstavy v Teplicích se uskutečnila ve čtvrtek 28. července v 17 hodin ve III. výstavní místnosti teplického zámku.

FOTOGALERIE

Výstavy
Teplice – Regionální muzeum v Teplicích: 29. 7. - 28. 8. 2022
Dubí – Galerie Dům porcelánu: srpen – září 2022
Praha – Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze – závěrečná výstava: říjen – prosinec 2022 + křest katalogu KEEP IN TOUCH / Talking Flowers / Mluvící květiny

WORKSHOP WEEKEND 2022
Od pátku 15. 7. do neděle 17. 7. 2022 se konají lektorské přednášky a ukázky řemesla a demonstrace postupů, technologií a způsobu práce světových osobností z oblasti porcelánu a keramiky.
Lektoři KEEP IN TOUCH WORKSHOP WEEKEND 2022
Chin-Yuan Chang- Talking Flowers
Marta Nagy-The Easy-Breezy Method of Design
Maria ten Kortenaar- Nerikomi
Martin McWilliam-The Vessel and it ’s Image

Detailní popis akce naleznete v přiloženém programu nebo na Facebooku.
Odborná porota vybrala z přihlášených projektů ty nejzajímavější a to od 11 studentů z prestižních výtvarných vysokých škol z Japonska, Lotyšska, Polska, Rumunska, Itálie, Maďarska a z České republiky.

kudyznudy-RGB.jpg