CZ/DE/EN

Aktuality

HMYZÍ DETEKTIVOVÉ - pátrací hra pro děti na výstavě hmyzu


Zpět na seznam...

Aktuality

úterý - pátek 13:00 - 18:00 / sobota a neděle 10:00 – 12:00 a 13:00 - 18:00 / Jízdárna teplického zámku / do 1. 10. 2023
Srdečně Vás zveme na výstavu hmyzu do Jízdárny teplického zámku, kde je pro Vaše ratolesti připravena pátrací hra s překvapením.
Děti se zábavnou formou dozvědí, jak se říká nočním motýlům nebo který hmyz tvoří kolonie a to nejen prostřednictvím zraku, ale zapojí i hmat a čich. Na výstavě nejsou jen zástupci hmyzu, ale i například zvířátka z těchto básniček: Když se na zem soumrak snese, začne temně houkat v lese. Je to pták, má husté peří, myši loví na večeři. nebo Někdy je kulatý a samé trny. Když se pak natáhne, strašlivě funí. Kdo je to?
Výstava Hmyz, krása a bohatství Českého středohoří odhaluje půvab, různorodost a pestrost hmyzu Ústeckého kraje, se zvláštním zřetelem na oblast Českého středohoří. Představuje největší a nejucelenější sbírku motýlů Českého středohoří, doplněnou o pestrobarevné a exotické motýly z muzejních sbírek a vlastních chovů. Neopomíjí ani muzejní sbírku brouků a sociálně žijícího hmyzu, jako jsou včely a mravenci. Vystaveny jsou stovky preparovaných exponátů společně se zajímavostmi z hmyzího života, dokonalými kresbami hmyzu a profesionálními ilustračními fotografiemi.
Hmyz je pro náš život nepostradatelný, proto se výstava věnuje i ochraně přírody a s ní souvisejícími záchrannými programy, které budou představeny na řadě doprovodných přednášek a dalších akcích k výstavě. Dotýká se také v současnosti důležité otázky zachování chovu včel a jeho podpory. Nechybí ani přehlídka známých zahradních škůdců a nezvaných hostů našich domácností.
Zájemci o entomologii najdou na výstavě cenné rady z oboru, představeny jsou i entomologické pomůcky či potřeby pro lov. Výstava v teplickém muzeu nabízí nevídaný přehled toho, co se z hmyzí říše dlouho skrývalo v muzejním depozitáři a co se můžete o hmyzu našeho regionu, kdy dozvědět.
Vstupné je 70/40 Kč. Těšíme se na Vaši návštěvu!

kudyznudy-RGB.jpg