CZ/DE/EN

Výstavy

PŘES MOSTY – ÜBER BRÜCKEN


Zpět na seznam...

výstavy

7. 10. - 18. 12. / grotta, krypta, malovaný sál a Šárka

Česko-německá výstava Přes mosty - Über Brücken staví na dialogu dvou německých a dvou českých umělců/umělkyň, jejichž mostem, spojnicí jsou historické souvislosti a zájem o českoněmecké pohraničí. Skrze výstavu se autoři rozhodli tento most překročit, částečně se oprostit od historie a zaměřit se spíše na percepci díla diváka v prostoru. Idea, jakási červená nit, která se proplétá výstavou je právě změna kurzu, překročení mostu. Je důležité dívat se dál, dopředu, do budoucnosti. Nechat za sebou všechny mosty, ale bez nutnosti je pálit. Přejít řeku, most a nebát se.

Objekty a fotografie umělců/umělkyň instalované ve čtyřech různorodých nevýstavních místnostech komunikují s prostorem. Výstavu otevírá krypta bývalého kláštera, poté pokračuje přes prostor tzv. Šárky, malovaného sálu a poslední místností je raně barokní grotta. Diverzita jednotlivých prostor je dána omezenými možnostmi výstavního prostoru, avšak díky této rozličnosti mohly v Regionálním muzeu v Teplicích mimořádně vzniknout čtyři site-specific instalace.

UMĚLCI: Markéta Váradiová, Susan Donath, Sebastian Weise a Iva Kolorenčová
KURÁTORKA: Šárka Vosmíková

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 6. října v 17 hodin. Fotogalerie

FOTOGALERIE

Výstava potrvá do 18. 12. 2022 a je otevřena od čtvrtka do soboty od 10 do 17 hodin.

Komentované prohlídky se uskuteční každou druhou neděli od 10 hodin v termínech:
říjen 9. 10. a 23. 10.
listopad 6. 11. a 20. 11.
prosinec 4. 12. a 18. 12.

Jste srdečně zváni!

Financováno za podpory statutárního města Teplice, Česko-německého fondu budoucnosti, Sächsisches Staatsministerium des Innern a Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

ku