CZ/DE/EN

Výstavy

Harry Potter ANEB MUDLOVÉ, PŘIJEĎTE EXPRESS!


Zpět na seznam...

výstavy

25. 6. 2023 - 25. 2. 2024 / výstavní místnosti teplického zámku

Výstava unikátní sbírky Andrey Vendolské z Děčína přestavuje limitované edice a originální repliky předmětů spojených s fenoménem Harryho Pottera a jeho čarodějnického světa. Příběhy slavného kouzelníka Harryho Pottera vymyslela a v sedmi knihách sepsala britská autorka J. K. Rowlingová. Filmová série založená na jejích románech má dosud osm dílů, které produkovala a distribuuje společnost Warner Bros.

Sbírka Andrey Vondolské čítá stovky kusů. Z unikátů vlastní třeba kus školní uniformy, ve které natáčel Rupert Grint (Ron Weasley), ze stříbra vyrobenou jízdenku na školní vlak či vstupenku na mistrovství světa ve famfrpálu. Další zajímavostí z její sbírky je Kluběnka, zvíře ve tvaru chlupaté koule, kterou prodávala ve svém obchodě dvojčata Weasleyovi. Její oblibou je vylizovat kouzelníkům holuby z nosu, když spí, tím se živí. Všechny tyto předměty jsou součástí výstavy v Teplicích. Nechybí ani kouzelnické hůlky a peníze, erby školních kolejí, kostýmy, Dobby, mozkomor, Nebelvírský meč nebo vycházková hůl Alastora Moodyho. K vidění jsou i originální podpisy hlavních hrdinů a spisovatelky, ale i dalších herců, získané převážně korespondencí.

Svou první výstavu „Mudlům vstup povolen“ Andrea Vendolská uspořádala v děčínském muzeu v roce 2014, poslední minulý rok tamtéž.
Návštěvníci výstavy Harry Potter ANEB MUDLOVÉ, PŘIJEĎTE EXPRESS! nemusí nutně příběhy o kouzelnickém učni znát. Výstava v Teplicích jim příběhy Harryho Poterra a jeho přátel i nepřátel, buď oživí v paměti, nebo zcela nově představí. Vystaveny jsou známé věci, ale i ty opravdu unikátní, které si ne každý z knih nebo filmů pamatuje.

Pro návštěvníky je připravený i malý kvíz, kde si mohou své znalosti prověřit a řada doprovodných akcí, na kterých se se sběratelkou Andreou Vendolskou bude možné setkat osobně.

#harrypottervystava_

Vernisáž výstavy se uskutečnila v sobotu 24. června od 15 hodin. FOTOGALERIE

kudyznudy-RGB.jpg

Vstupné na výstavu:

120 Kč / osoby starší 15 let
80 Kč / dítě od 3 let věku
zdarma / dítě do věku 3 let / učitelský doprovod
60 Kč / os. ve skupině nad 10 osob
60 Kč / ZTP, průkazy ISIC/ITIC/ALIVE a senioři (nad 65 let)
100 Kč / komentovaná prohlídka / osoba (bez ohledu na věk atd.)

Některé doprovodné akce mohou mít upravenou cenu vstupného, je třeba sledovat aktuální program!

Letní otevírací doba:

út - ne + svátky 10 - 12 a 13 - 18 hodin