CZ/DE/EN

Výstavy

Fotografie Sáry Saudkové


Zpět na seznam...

výstavy

Prodejní výstava fotografií Sáry Saudkové bude ve výstavní síni Šárka nad Ptačími schody v Teplicích otevřena do 31. 10. 2023. Jste srdečně zváni! Otevírací doba: úterý do neděle od 13 do 17 hodin. 
Vstupné 70,- /40,- Kč

Fotografie z vernisáže

Sára Saudková se narodila v roce 1967. V současné době žije v Praze. Fotografuje od roku 1999 a ve svých dílech se věnuje výhradně volné tvorbě. Její stylizované fotografie dokumentují její soukromý život: lásku, vztah, touhy, osamělost, očekávání...
„Fotografie je zázrak, protože nám umožňuje zkrotit a zastavit čas a také nám ukazuje nepochopitelné: pohyb, emoce, bolest a krásu. Probouzí naše vzpomínky – na všechno, co máme rádi."
„Jako matka čtyř malých dětí beru do rukou fotoaparát místo vařečky a žehličky. A nedělám nic jiného, než že absorbuji skrze čočku objektivu do mých negativů všechno, co je pro mě důležité a co jednou jistě pomine: lásku, rozkoš, smutek jako nostalgii, vůni dětí, osamělost a naději."
„To vše jsou příběhy, které mi utkvěly v mysli – příběhy, které napsali lidé – a které si mohu přečíst jako knihu. Všichni, každý z nás, máme tajemství a pouze fotografie ho dokáže zachytit, aniž by vše úplně odhalila."
--
Romana Parmová umělecká agentura OliveArt 
externí kurátorka galerií 
tel.: +420 603 201 052 
E: romana.parmova@seznam.cz
info@olive-art.cz 

kudyznudy-RGB.jpg