CZ/DE/EN

Výstavy

Virtuální prohlídky výstav muzeí a galerií ÚK


Zpět na seznam...

výstavy

Regionální muzeum v Teplicích je součástí projektu Ústeckého kraje, který v reakci na uzavření jím spravovaných institucí nedávno zajistil výrobu virtuálních prohlídek osmi vybraných výstav. Návštěvníci je mohou zhlédnout přes odkaz na stránkách krajského úřadu.

Z pohodlí domova si lze prohlédnout i dvě nové výstavy na teplickém zámku. První výstava s názvem Kouzlo žánrových pohlednic prezentuje dar Daniely Váňové, která muzeu věnovala téměř 400 pohlednic převážně z první třetiny 20. století. Druhá výstava představuje bohatou kolekci předmětů z přírodovědných sbírek, které spojuje téma moře. Výstavu s názvem Nad mořem, pod mořem ocení zejména děti.

Realizaci virtuálních prohlídek zajistil Ústecký kraj prostřednictvím firmy Ponte Records, která se na převedení expozic do virtuální podoby specializuje. Virtuální prohlídky nabízejí jiný pohled na výstavy, návštěvník se může po expozici libovolně pohybovat a přibližovat si jednotlivé předměty. Virtuální prohlídka má tu výhodu, že je k ní možné přiřadit řadu odkazů na další články nebo fotografie, které si v muzeu návštěvník prohlédnout nemůže. Naskenování a zpracování jedné výstavy trvá zhruba týden. Pro muzea tak vzniká i cenný archivní material.