CZ/DE/EN

Výstavy

NORÁCI - Češi na nucené práci v Norsku v době druhé světové války


Zpět na seznam...

výstavy

2. 11. - 28. 11. / foyer teplického zámku
POSLÁNI NA SEVER
Výstava o Češích, kteří museli za druhé světové války odejít do totálního nasazení do Norska a kterým se říkalo Noráci. Bylo jich 1300 a o jejich osudu do nedávna nikdo nic nevěděl. Většinu z nich Němci poslali až za polární kruh, kde stavěli opevnění, silnice a železnice.

Od 2. listopadu je možné panelovou výstavu o Norácích zdarma shlédnout ve foyer teplického zámku. Více informací najdete na www.noraci.cz

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 se od 17 hodin v Místnosti pro návštěvníky teplického zámku uskuteční přednáška se spoluautorkou výstavy dr. Hingarovou z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Těšíme se na Vaši návštěvu!

PhDr. Vendula Vlková-Hingarová, Ph.D. (* 1976) vystudovala hispanistiku a nordistiku na FF UK, kde dnes působí ve Středisku ibero-amerických studií. Vede přednášky o indiánských jazycích v Latinské Americe a o menšinách ve Skandinávii. Zajímá se o sociolingvistiku, jazykovou politiku a empirický výzkum. Pracovala na projektu o cizincích v ČR a nyní o Češích ve Skandinávii.

Výstava potrvá do neděle 28. listopadu.

Fotogalerie