CZ/DE/EN

Aktuality

LÉTO V MUZEU


Zpět na seznam...

Aktuality

DOPROVODNÝ PROGRAM

9., 11., 23. a 25. 8. / úterý a čtvrtek / 9 – 11:30 hodin
PRÁZNINOVÁ DOPOLEDNE V MUZEU
Hravé programy k výstavám a stálým expozicím na teplickém zámku pro děti od 6 do 12 let bez doprovodu rodičů. Vstupné 50,- Kč.

VÝSTAVY 
út - pá 12 - 17 hodin so a ne 10 - 12 a 13 - 17 hodin

do 18. 9. / výstavní místnosti teplického zámku
Křišťálové vzpomínky aneb skleněné dárky z cest
Výstava u příležitosti letošního mezinárodního roku skla, vyhlášeného Organizací spojených národů. Z bohatých muzejních sbírek jsme vybrali předměty, které se tematicky vztahují k lázeňství – lázeňské skleničky a další suvenýry.

do 10. 9. / Jízdárna teplického zámku
Speciální expozičně - herní výstava Svět kostiček® z dánské stavebnice Lego®
Na výstavě představuje autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu komerčních edic továrních setů, ale také unikátní modely z vlastní tvorby. Výstava s velkou hernou má speciální vstupné a otevírací dobu. 
Vstupné: 100 Kč / dospělá osoba; 70 Kč / dítě od 3 let věku; 60 Kč / os. ve skupině nad 20 osob; 60 Kč / ZTP a senior
Otevírací doba: út - ne 10 - 12 a 13 - 17 hodin

do 28. 8. / románská expozice teplického zámku
KRÁLOVNA DAGMAR - česká princezna / putovní výstava o vnučce královny Judity
24. května 1212, tedy před 810 lety, zemřela oblíbená dánská královna Dagmar, původně česká princezna Markéta Drahomíra Přemyslovna. Byla dcerou Přemysla Otakara I. a nevlastní sestrou svaté Anežky České. Když se v Dánsku řekne „královna Dagmar“, lidé si připomenou zejména balady o této půvabné a šlechetné královně. Málokdo však ví, že pocházela z Českých zemí.

do 28. 8. / III. výstavní místnost 
KEEP IN TOUCH
Výstava výsledků mezinárodního porcelánového sympozia na téma Mluvící květiny, které letos v porcelánce v Dubí uspořádala Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

do 28. 8. / objekt zv. Šárka
LOCAL BUSSINESS: Výstava audio-vizuální dílny Gymnázia Teplice
Výstava Pilotního ročníku audio-vizuální dílny Gymnázia pod vedením Hannah Saleh představuje práce sedmi studentek zaměřené na město, ve kterém žijeme. Vstup na výstavu hlavním vchodem do teplického zámku.

do 30. 8. / vstupní hala teplického zámku
JSEM PĚSTOUN
Putovní výstava fotografií pěstounů, doplněná jejich životními příběhy a motivy, které je k pěstounství vedly. Výstava vznikla díky Nadačnímu fondu J&T v rámci kampaně Hledáme rodiče. Foyer teplického zámku je otevřeno denně od 10 do 17 hodin.

Foyer teplického zámku / vstup zdarma
EXPONÁT MĚSÍCE SRPNA
Osvětlovací sklo z Kamenného Pahorku v Košťanech

EXPOZICE / prohlídky s průvodcem každou celou hodinu (mimo ve 12:00)

Trasa A: v 10, 13 a 15 hodin
Keramika a porcelán, zámecké interiéry, historické hodiny, Rokokový sál, umění 14. - 18. století, zoologie, paleontologie, mineralogie a archeologie
Trasa B: v 11, 14 a 16 hodin
Umění 14. - 18. století, historické hodiny, zámecké interiéry, numismatický kabinet, secesní sklo, lékárna U anděla a lázeňství 
Trasa C: v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin
Expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích, románská krypta, umělá jeskyně (grotta), malovaný sál. Trasa C je přístupná hlavním vchodem i vchodem ze Zámecké zahrady a přes Ptačí schody