CZ/DE/EN

Aktuality

Dětská muzejní dopoledne


Zpět na seznam...

Aktuality

Vzdělávací a tvůrčí dopoledne v muzeu

Série hravých programů ke stálým expozicím na teplickém zámku pro děti od 6 do 12 let bez doprovodu rodičů. Dětem doporučujeme vzít pracovní oděv, respirátor a dobrou náladu. Akce je určena pro skupiny max. 10 osob, není potřeba test, pokud rodič nebo jeho zástupce na místě podepíše prohlášení o bezinfekčnosti. Programy jsou vytvořeny tak, aby odpovídaly aktuálním vládním opatřením, samozřejmostí je dodržování všech hygienických a bezpečnostních nařízení. Lze absolvovat jeden i více dnů programu.

Vstupné je 50,- Kč za osobu a den.

Témata:

úterý - O králi času
Prohlédneme si expozici historických hodin, kde si zahrajeme několik her a seznámíme se 16 druhy vystavených hodinových strojů. V následující výtvarné dílně si každý vyrobí vlastní hodiny. Dopoledne uzavřeme četbou pohádky O králi času na vnitřním nádvoří zámku, kde si prohlédneme sluneční hodiny.

středa - Jak se staví zámecká zahrada
V zámeckých pokojích si představíme hraběnky a hrabata, která žila na teplickém zámku, potom si společně projdeme okolní zahradu. Procházku uzavřeme výtvarnou dílnou, kde si zahrajeme na stavitele a zahradníky a společně si postavíme vlastní zámeckou zahradu, včetně pavilónků, balustrád, cest, stromů, keřů, soch, jezírek a jejich obyvatel. 

čtvrtek - Cesta do pravěku
S muzejními archeology projdeme expozici pravěku, kde se potkáme s pračlověkem. V následující hodině se seznámíme s obsahem nových muzejních archeologických kufříků, ve kterých si osaháme například pěstní klín, pazourkový nůž, různé sekery a další pravěké nástroje. V programu nebude chybět ani Kostík, náš nový kolega z kostí.
Alternativně (v případě více skupin) - O modrém ptáčku
Podnikneme objevnou cestu do zámeckých komnat, kde nalezneme Modrý salonek a v něm ukrytého ptáčka. V následující výtvarné dílně se pokusíme vytvořit vlastní modrý vzor připomínající dekor míšeňského porcelánu (cibuláku). Dílnu uzavřeme četbou stejnojmenné pohádky.

Termíny:

úterý až čtvrtek 17. až 19. srpna 2021 od 10 - 12 hodin

Fotogalerie O králi času a Jak se staví zámecká zahrada Cesta do pravěku